Mutlu İnsan Farkındalık Atölyesi

Mutlu İnsan Farkındalık Atölyesi

Grup Çalışmasının Amacı Yaşamın sağlıklı ve gerçekten başarılı üyeleri, rekabete dayalı mücadeleyle geçen hayatında standardın üstündeki yaşamın bedelini: içinde ki stres, güvensizlik, yalnızlık duygularıyla öder.

Dışarıdan bakılınca yaşıtlarıyla mükemmel  insan imajını korumak için  yoğun çaba harcar.Başkalarının gözünde kendini gerçekleştirmeye çalışırken  gerçek kendini unutur ve iç dünyasın da yalnızlığa ve kopukluğa düşer.Bir süre sonra sahte kendine gerçekmiş gibi  inanır.

Bu kişilerin ilişkileri yüzeyseldir, Doğallıktan yoksundur. (kıyafeti,konuşması,davranışlarıyla dikkati çeker, İç dünyasında üstünlük ve diğerlerinden farklı olduğunu düşünürler, Samimi sohbetten uzak, katı doğrulara sahiptirler.

Grup çalışmasının süreci Bunun yerine farklı değerleri destekler; kişiler arası dürüstlük kendi kuşkularını açma ve bundan utanmamaya, insani zaafların ve güçsüzlüğün algılanması gibi  insan olarak var olma Duygularını nasıl dışa vuracağımı öğrenerek. Gruba karşı güven ve bağlılık hisseder.

Yöntem :

Bilgilendirme, paylaşım, rol play, dramatizisyon, bütüncül yaklaşım
Süre:Toplam 30 Saat ( 10 Hafta - 10 Oturum - 3 Saat )

Katılımcı Sayısı :

toplam 13 kişi

Çalışma Tarihleri :

Hafta Sonu
Cumartesi
10:00 - 13:00

Hafta İçi
Grupla Belirlenecek Bir Akşam
17:00 - 20:00

Katılmak için ve nerede katılacağınızla ilgili  mutlaka 0212 232 02 38  veya 0506 774 18 73 nolu numaralardan  iletişim kurunuz .

Çalışma iki ayrı adreste yapılacaktır.

Adres: Valikonağı cd.Valikonağı plaza Nişantaşı

CAGEDER Gaziosmanpaşa Aile Danışmanlığı Merkezi