Randevu Alma

Randevu Alma

İlk görüşme  Genel  demografik bilgilerin alınması ile başlar.

Yetişkinler  bireysel olarak kendileri başvururken,

Ergen ve çocukların ilk seanslarda ebeveynle birlikte ilk görüşme yapılır.(ad-soyad, yaş, geçmiş tedavi öyküsü, eğitim durumu çalışma öyküsü, gelişimsel özellikler  vb.)

Aile Danışmanlığında ise ilk görüşmede mümkünse ailece  katılması tercih edilir.

Ardından neden başvurulduğu,Ne kadar zamandır ,bu sorunun yaşandığı nasıl fark edildiği , Neden çözmek istediği ve hayatını nasıl etkilediği belirlenir Çalışma süreci,sınırları ve çercevesi oluşturulur.
.
Bu danışmanlık görüşmeleri sonucunda  içinde bulunduğunuz duruma, ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize göre  danışmanlık ve terapi sürecinizin bireysel / grupla psikolojik danışmanlık, psikoterapi, hücum tedavisi, aile terapisi, eğitim danışmanlığı veya psikiyatrik bir yardım vb. nasıl, hangi sıklıkla ne kadar süreyle devam edeceğinize birlikte karar verilerek size uygun bir planı yapılır.

Danışmalık süresi öncelikle haftada bir gün 45-50 dk olmakla beraber psikolojik danışmanlık almak istenilen konunun ya da sorunun türüne, karmaşıklığına, yoğunluğuna, etkisine, derinliğine, gündelik hayatınızı etkileme derecesine  göre değişmektedir. . Bazen sadece bir konuda fikir almak için gelip tek oturumda görüşmeyi sonlandıranlar da olabildiği gibi.

Psikoterapi sürecine geçilerek , birkaç yıl boyunca görüşmeyi sürdürebilmektedir. Veya psikiyatrik tedaviye yönlendirilmektedir.

Mevlana 'dan Özlü Sözler

Aklın varsa bir başka akılla dost olda, işlerini danışarak yap. - Dert, insanı yokluğa götüren rahvan attır. - Akıl padişahı kafesi kırdı mı, kuşların her biri bir yöne uçar.

Mutlu Yaşama

Çocuk Aile Gelişim ve Eğitim Derneği